Drukuj

 

Łukowska grupa nordic walking pod okiem instruktora Agnieszki Staniszewskiej (Kaczor),uczestniczyła 15.09.2012 roku w Pucharze Polski Nordic Walking w Puszczy Białowieskiej.

 

W Pucharze Polski wzięło ogółem 350 osób z czego 17 osób reprezentowało Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Łuków: Zofia Kacprzak, Henryk Kacprzak, Urszula Krasucka, Teresa Zdunek, Marzenna Gałach, Elżbieta Peryt, Krystyna Sarnowska-najstarsza zawodniczka, Hanna Sarnowska, Barbara Wilczyńska, Anna Kotowska, Krystyna Filipiak, Elżbieta Grabarczyk, Andrzej Grabarczyk, Barbara Dołęga i najmłodsi z Łukowa Julka Zdunek i Maksymilian Grabarczyk.

Uczestnicy ścigali się na trzech dystansach: 5, 10 i 20km.

Największym wzięciem cieszyła się trasa 5 km, wystartowało aż 240 uczestników .

 

Grupa z Łukowa tym razem maszerowała na dystansie 5 km (w zawodach w Świdniku Łukowianie maszerowali również na 10 km). W szybkim marszu zawodnicy startują w poszczególnych kategoriach wiekowych. Za zdobyte miejsca w Pucharze Polski są przyznawane punkty i uczestnik jest umieszczany w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Nordic walkingu 2012 roku. Uczestnicy szybkiego marszu nordic walking z Łukowa uplasowali się na dobrych pozycjach (3,4 , 5,8,9,10,11,13,17,18,20 miejsce).

 

 

 

Wysokie 3 miejsce zajęła Agnieszka Staniszewska i zdobyła pierwsze punkty w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski w Nordic Walkingu 70 pkt. Ogółem Łukowianie zdobyli 243 pkt. Uczestnicy dostali pamiątkowe medale, upominki i puchary.

 

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: ŁSR Nordic Walking
Odsłony: 6757